Zachęcam do zapoznania się z artykułami z moim udziałem. Bardzo dziękuję dziennikarkom i dziennikarzom za zadawanie mi pytań oraz odczytywanie infopressów. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu ze mną pod e-mailem: agata@szerszeniewicz.pl.

Agata Szerszeniewicz: Jeśli ktoś ma ze mną problem, to jego sprawa [ROZMOWA]
Gazeta Olsztyńska, 26.06.2021 rok

Porażki i nieoczekiwane zwroty akcji są częścią działań społecznych. Trzeba po prostu przyjąć, że mogą się wydarzyć i być elastycznym, aby znaleźć rozwiązania dla takich sytuacji. Sęk w tym, że inicjowanie akcji, zajmowanie stanowisk czy nawiązywanie relacji z innymi osobami zawsze związane jest z ryzykiem, że ktoś będzie miał problem. Nie trzeba mieć kontaktu z takimi osobami.

„Homofobia zabija” na banerze przy stadionie, na którym gra Stomil
Olsztyn.com.pl, 23.06.2021 rok, fot. Czytelnik Olsztyn.com.pl

Przypomniała, że w kontekście LGBT nie powinniśmy mówić o ideologii czy gender. Zaznaczyła, że rząd i hierarchowie sztucznie wykreowali tego „wroga”, aby zyskać poparcie.

Po II wojnie światowej, szczególnie w Polsce, nigdy nie powinno być przyzwolenia na tworzenie stref anty-dowolna-grupa-społeczna. A dziś mamy strefy anty-LGBT i Samorządowe Karty Praw Rodzin, które przyjmują samorządy. Część się już z nich wycofała – przypomniała Szerszeniewicz.

Jej zdaniem nie jest też tak, że wszyscy katolicy w Polsce zgadzają się z takimi działaniami. Wiele osób tego nie akceptuje, podobnie jak pedofilii wśród księży.– Są osoby, które idą za nauką, którą głosił Jezus i, której na pewno nie opierał na nienawiści. Chciałabym żebyśmy o tym pamiętały i pamiętali – powiedziała inicjatorka Olsztyńskiego Marszu Równości.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8