Strona główna » Media » Czy prezydenta Olsztyna przekonają podpisy mieszkańców? Apele radnej, dyrektorki i posłanki nie pomogły

Czy prezydenta Olsztyna przekonają podpisy mieszkańców? Apele radnej, dyrektorki i posłanki nie pomogły

Cały artykuł: Gazeta Olsztyńska 17.12.2021 rok

Dlatego postanowili zbierać podpisy pod petycją do prezydenta o zgodę na wydzierżawienie działki. Dziś (piątek 17 grudnia) dyrektorka i jednocześnie prezeska Stowarzyszenia „Strzał w 10” Ewa Kowerzanow wraz z Martą Kamińską i Agatą Szerszeniewicz (która reprezentowała posłankę Paulinę Matysiak pod jej nieobecność) złożyły do Urzędu Miasta petycję. Prezydent Piotr Grzymowicz ma miesiąc na odpowiedź.

Pieniądze są ważne, szczególnie dziś, kiedy wszystko drożeje. Jednak źle dzieje i w konsekwencji żyje się tam, gdzie kwestia pieniędzy jest na pierwszym miejscu, ale nie w kontekście godnych płac, większych nakładów na kulturę czy taniego transportu publicznego, a takim, że ich podobno na nic w Olsztynie nie ma. Mamy tutaj sytuację, w której jednym, np. Kościołowi, można sprzedać grunt miejski za bezcen, a wydzierżawić stowarzyszeniu już nie. Władza nie powinna zarabiać na dzieciach. Niestety nie widzę woli porozumienia ze strony pana prezydenta — mówi Agata Szerszeniewicz pracująca w biurze poselskim Pauliny Matysiak, posłanki z partii Razem, która składała w sprawie stowarzyszenia interwencję do prezydenta miasta Olsztyna w rozmowie z „Gazetą Olsztyńską”.

Zdjęcie: Gazeta Olsztyńska