Olsztynianie przeciw tureckiej inwazji na Kurdów [ZDJĘCIA] Olsztyn.com.pl, 20.10.2019 r.

Nasza akcja ma wymiar symboliczny i solidarnościowy. Chcemy pokazać, że mieszkanki i mieszkańcy regionu nie są obojętni na los niewinnych ofiar konfliktu – mówiła nam przed pikietą solidarnościową Agata Szerszeniewicz, działaczka olsztyńskiej lewicy.

Niezwykły kondukt żałobny przeszedł głównymi ulicami Olsztyna [ZDJĘCIA, WIDEO]
Olsztyn.com.pl, 29.09.2019 r.

Już teraz doświadczamy skutków niszczenia środowiska przez ludzi. To ostatni dzwonek, żeby działać! Naukowcy szacują, że do 2050 roku nasza planeta przestanie być przyjazna dla człowieka – mówiła przed wydarzeniem jedna z organizatorek, Agata Szerszeniewicz.

„Strefa wolna od LGBT”. Ktoś okleił drzwi organizacji pozarządowej w Olsztynie
Wyborcza Olsztyn, 07.08.2019 r.

Agata Szerszeniewicz, członkini partii Lewica Razem oraz jedna z głównych organizatorek Olsztyńskiego Marszu Równości, przekonana jest, że nie można dopuszczać do sytuacji, w których ktoś chce wyznaczać strefy wolne od LGBT. – To jawna dyskryminacja, szczucie, łamanie praw konstytucyjnych każdej i każdego z nas bez względu na orientację seksualne i co najgorsze, jest to zezwolenie na podział ludzi – komentuje działaczka. – Trwa festiwal propagandy przeciwko wszystkim, którzy nie są heteroseksualni, sprawni fizycznie, biali, religijni – konkluduje Szerszeniewicz. Przekonuje, że należy przeciwstawiać się dyskryminacyjnym postawom, bo „przyjdą po nas wszystkich”. – Wyciągajcie wnioski z historii, także Polski – apeluje lewicowa działaczka.

”Umarli” na plaży miejskiej, aby pokazać do czego prowadzi działalność człowieka [ZDJĘCIA]
Olsztyn.com.pl, 01.08.2019 r.

Myślę, że bazowanie na elektrowniach węglowych prowadzi do szybkiej zmiany klimatu. Łączy się to też z faktem, że wiele osób ma tzw. piece kopciuchy, które nie są wymieniane. Co prawda jest dofinansowanie na ich wymianę, ale trzeba mieć wkład własny. Ale największy problem widzę w tym, że wiele osób traktuje to w dalszym ciągu jako żart. Uważam, że trzeba edukować społeczeństwo. I zacząć wykorzystywać w większym stopniu energię wiatru czy słońca – dodała Agata Szerszeniewicz.

W Olsztynie pojawiły się klepsydry zapraszające na dziwny pogrzeb
Wyborcza Olsztyn, 01.08.2019 r.

– Katastrofa klimatyczna jest faktem. Musimy wspólnie i aktywnie działać przeciwko niszczeniu środowiska – przekonywała Agata Szerszeniewicz, członkini Lewicy Razem, współorganizatorka pierwszego Olsztyńskiego Marszu Równości, zaangażowana również w sierpniowe wydarzenie klimatyczne.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8