Olsztynianki protestowały przez internet przeciw rasizmowi
Olsztyn.com.pl, 22.03.2020 r.

– Ze względu na okoliczności i w poczuciu odpowiedzialności najbliższe akcje będą realizowane w internecie. Koronawirus nie zwalnia nas od solidarności z osobami dyskryminowanymi – mówi nam Agata Szerszeniewicz, jedna z koordynatorek akcji, a zarazem działaczka lokalnych struktur partii Razem. – Dzisiaj każdy może udostępnić zdjęcie z napisami nawiązującymi do sprzeciwiania się rasizmowi: #WorldAgainstRacism, #ŚwiatPrzeciwRasizmowi i #M21.

Kontrowersje wokół budowy drogi S16. Lewica pyta ministrów o kontrolę nad inwestycją
Olsztyn.com.pl, 03.03.2020 r.

– Interpelacje posłanki są wynikiem jej współpracy z lokalnymi działaczami okręgu, którzy zaalarmowali ją o możliwych szkodliwych skutkach realizacji obecnego planu modernizacji drogi krajowej nr 16 na odcinku Mrągowo-Ełk oraz Ełk-Knyszyn – dodaje Agata Szerszeniewicz, członkini zarządu olsztyńskiego partii Lewica Razem.

„Olsztynianin Roku”. Oto nominowani, tytuł przyznają nasi czytelnicy
Wyborcza Olsztyn, 23.02.2020 r.

To był pierwszy marsz równości w Olsztynie. Odbył się w czerwcu 2019 r., ale przygotowania do niego trwały od niemal roku. Zaangażowało się w nie kilka grup społecznych, skupiających ludzi LGBT i rodziców dzieci nieheteronormatywnych, oraz organizacje polityczne. Jednak wszystko zaczęło się od czterech młodych kobiet: Agaty, Emilii, Katarzyny oraz Magdaleny. Cierpliwie tłumaczyły idee marszu, który miał się odbyć pod hasłem „Miłość i równość”. – Miłość, która nie dzieli, a łączy ze sobą grupy społeczne. Równość, która nie dopuszcza negowania i niezauważania istnienia i potrzeb osób LGBT, ale także kobiet, młodych i w sile wieku czy niepełnosprawnych – mówiła Agata Szerszeniewicz.

Lewica Razem alarmuje: Ksenofobiczny koncert w ostródzkim amfiteatrze
Gazeta Olsztyńska 27.01.2020 r.

– Dwa lata temu nasz okręg nagłośnił sprawę nazistowskiego koncertu w Ostródzie, który miał promować Adolfa Hitlera. Wydarzenie miało odbyć się w knajpie, której właściciel nie zdawał sobie sprawy, w jakim celu wynajmuje salę – mówi Agata Szerszeniewicz, członkini zarządu okręgu Partii Lewica Razem, który obejmuje województwo warmińsko-mazurskie – Dzisiaj ponownie wzywamy do odwołania koncertu, tym razem odbywającego się z udziałem miasta Ostróda i Centrum Kultury w Ostródzie w ostródzkim amfiteatrze. Uczestniczyć w nim mają wykonawcy, którzy w swoich utworach posługują się treściami rasistowskimi, nienawistnymi i homofobicznymi.

Maraton pisania listów z Amnesty International.
Możesz uratować młodego człowieka
Wyborcza Olsztyn, 28.11.2019 r.

W restauracji spotkania organizuje grupa Olsztyński Marsz Równości. Członkini grupy i działaczka z Partii Lewica Razem Agata Szerszeniewicz przypomina, że OMR przeciwstawia się wszelkiemu łamaniu praw człowieka, nie tylko dyskryminowaniu ze względu na orientację seksualną. – W tym roku będziemy pisały i pisali listy w obronie młodych osób, których właśnie prawa człowieka zostały złamane. 10 bohaterek i bohaterów albo w swoich państwach „znikło”, albo są w więzieniach, albo są prześladowani – mówi Szerszeniewicz.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8