Środowiska chrześcijańskie kontra prezydent Grzymowicz. W tle LGBT
Twój Kurier Olsztyński, 07.07.2020 r.

Karta dzieli rodziny na lepsze i gorsze. Według jej autorów jest jeden model rodziny, na który składa się mąż z żoną i dzieckiem – mówi Agata Szerszeniewicz. – Nie zgadzamy się na dyskryminowanie np. osób samotnie wychowujących dziecko. Te rodziny są wręcz wskazane, jako odbierające pieniądze „pełnym rodzinom” poprzez np. pobieranie świadczeń. Nie zgadzamy się również na przedkładanie „integralności” rodzin nad skuteczną walką przez samorządy z przemocą w tychże rodzinach, tylko w 2018 roku w Polsce zarejestrowano (na podstawie wniosków o uruchomienie procedury Niebieskiej Karty) 88133 przypadków przemocy w rodzinie. Izolacja sprawcy od ofiary jest często w takich przypadkach jedynym i skutecznym rozwiązaniem. Dodatkowo autorzy SKPR twierdzą, że uchwała nie dyskryminuje osób LGBT+. Nie jest to prawdą. Dokument ten jest nazywany łagodniejszą wersją stref antyLGBT.

Ideologia czy ludzie? We czwartek w Olsztynie demonstracja przeciw dyskryminacji
Olsztyn.com.pl, 22.06.2020 r.

Agata Szerszeniewicz, współorganizatorka Olsztyńskiego Marszu Równości i członkini zarządu okręgu partii Lewica Razem w Olsztynie powiedziała natomiast: – Dowiedziałyśmy się, że do urzędu wpłynęła petycja o uchwalenie na terenie Olsztyna Samorządowej Karty Praw Rodzin autorstwa Ordo Iuris – fundacji, która odpowiada za próbę zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, wobec której odbywały się tak liczne Czarne Protesty. U nas petycję o SKPR złożyła inna organizacja, której nie kojarzymy z lokalnych działań. Wiele osób nie wie czym jest ta uchwała, ale śmiało mogłabym porównać ją do łagodniejszej wersji uchwały anty-LGBT oraz powiedzieć, że jej zapisy mogą prowadzić do dyskryminacji osób mieszkających na terenie Olsztyna i wprowadzić atmosferę odbioru naszego miasta jako nietolerancyjnego wobec osób LGBT, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych, osób transpłciowych, oraz wobec osób samotnie wychowujących dzieci lub miasta będącego biernym wobec aktów przemocy domowej. Jeżeli prawa człowieka są dla was ważne, przyjdźcie protestować z nami.

Samorządowa Karta Praw Rodzin w Olsztynie? „Jeżeli żyjecie w związku nieformalnym lub nie macie dzieci, nie jesteście rodziną”
Olsztyn.com.pl, 20.06.2020 r.

Tegoroczny czerwiec jest bardzo ciężkim czasem dla społeczności LGBT. Same jesteśmy już przyzwyczajone do ataków, ale mówienie, że osoby LGBT nie są ludźmi jest po prostu straszne. Jak one mają się czuć? Jak my mamy się czuć – zapytała w rozmowie z nami aktywistka OMR, Agata Szerszeniewicz.
Dodała również, że jako organizacja czują się w obowiązku nagłaśniać szkodliwość działania podobnych dokumentów.
Nie chcemy, żeby nasze miasto kiedykolwiek zostało uznane za miejsce, które dyskryminuje ludzi. Wierzymy w Olsztyn i chcemy, aby osoby, które w nim mieszkają oraz je odwiedzają, czuły się bezpiecznie i mogły w nim spokojnie żyć – powiedziała działaczka.

Organizatorki OMR przekazały środki ochronne Domowi Pomocy Społecznej w Olsztynie
Olsztyn24, 25.05.2020 r.

Znaczna część z nas odczuwa straty finansowe związane z koronawirusem. Przede wszystkim epidemia uwypukliła niedofinansowania w placówkach, które pomagają innym – mówi Agata Szerszeniewicz, jedna z organizatorek Olsztyńskiego Marszu Równości. – Dlatego wewnętrznie zorganizowałyśmy zbiórkę na środki ochronne dla Domu Pomocy Społecznej w Olsztynie. Dzisiaj przekazałyśmy mu paczkę z maseczkami, rękawiczkami i płynami do dezynfekcji. Chcemy zachęcić również inne osoby do własnych inicjatyw, najlepiej lokalnych. Musimy siebie wspierać, każdy z nas kiedyś będzie potrzebował pomocy.

Koronawirus. II Olsztyński Marsz Równości odbędzie się, ale kiedy?
Olsztyn.com.pl, 18.05.2020 r.

– Po pierwszym Marszu Równości ogłosiłyśmy, że zrobimy drugi. On się odbędzie, tylko, że w związku z epidemią i całym reżimem oraz tym, że nie chcemy wystawiać ludzi na takie niebezpieczeństwo, że zaczną przenosić między sobą chorobę, z okresu letniego przenosimy go na termin jesienny. Jednak najprawdopodobniej, jeśli sytuacja będzie się tak rozwijała, to Marsz Równości odbędzie się w przyszłym roku – latem. Myślimy, że wtedy sytaucja powinna być bardziej opanowana, szczególnie, że jesienią ma być teoretycznie druga fala koronawirusa. Cały czas obserwujemy sytuację – powiedziała w rozmowie z nami Agata Szerszeniewicz, współorganizatorka marszu.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8