W sobotę w Gdańsku wiec Młodzieży Wszechpolskiej przeciwko „agresji LGBT”. Będzie kilka kontrmanifestacji
Dziennik Bałtycki, 12.09.2020 rok

W ostatnich latach w naszym kraju obserwujemy zgodę coraz większej części społeczeństwa na postawy zachęcające do nienawiści między innymi wobec osób LGBT+ albo wobec osób niepochodzących z Polski. Podczas niektórych zgromadzeń np. „Katowice miastem nacjonalizmu” albo „Nigdy więcej bratnich wojen”, padają hasła, które nigdy nie powinny wybrzmieć w przestrzeni publicznej, takie jak „Nadchodzą nacjonaliści”, „Naszą drogą nacjonalizm, uderz, uderz w liberalizm”, „Europa biała, Europa czysta, nadchodzi, nadchodzi rekonkwista”, „It is Okay to be White”, “Wolność słowa dla nacjonalistów” – mówi Agata Szerszeniewicz, współorganizatorka Olsztyńskiego Marszu Równości i członkini zarządu okręgu partii Lewica Razem, organizacji i partii działających na terenie Warmii i Mazur.

„Gdańsk przeciwko tęczowej agresji”. Dlaczego protestują organizacje z Warmii i Mazur?
Ukiel Magazine, 10.09.2020 rok

W ostatnich latach w naszym kraju obserwujemy zgodę coraz większej części społeczeństwa na postawy zachęcające do nienawiści między innymi wobec osób LGBT+ albo wobec osób niepochodzących z Polski – mówi Agata Szerszeniewicz, współorganizatorka Olsztyńskiego Marszu Równości.

Powołuje się przy tym na hasła, jakie padają podczas takich zgromadzeń.

Te hasła to m.in. “Naszą drogą nacjonalizm, uderz w liberalizm”, “Europa biała, Europa czysta, nadchodzi rekonkwista” czy wyzwiska wobec osób LGBT+. Takie hasła nigdy nie powinny wybrzmieć w przestrzeni publicznej. Jeżeli nie chcemy takich demonstracji w Olsztynie, musimy działać już dzisiaj, a nie czekać aż nacjonaliści zorganizują w naszym województwie swoje demonstracje – stwierdza Agata Szerszeniewicz.

LGBT to ludzie, a nie ideologia
Gazeta Olsztyńska, 16.08.2020 rok

Sytuacja osób LGBT+ w ostatnich latach w Polsce bardzo się pogorszyła. — Agata Szerszeniewicz nie ma co do tego wątpliwości. — Co nie znaczy, że wcześniej była lepsza, o czym wiele osób zdaje się już nie pamiętać, ale jeszcze dwa lata, rok temu osoby publiczne — mam na myśli przede wszystkim polityków — nie nawoływały otwarcie do nienawiści wobec osób LGBT+. Bo nienawiścią poprawnie określa się stwierdzenie, że „LGBT to ideologia — to nie ludzie”. Przecież to jawne odczłowieczanie. A jego celem jest znalezienie dość łatwego wspólnego wroga, najlepiej z jakiejś mniejszości. To taki łatwy zabieg, który polega na straszeniu ludzi tym, czego nie znają. Choćby dla zwiększenia poparcia politycznego. Bo my w Polsce mamy wciąż duży problem z edukacją seksualną: w ogóle nie rozmawiamy o orientacjach seksualnych i tożsamościach płciowych. I potem nikt nie wnika, co ten skrót LGBT+ oznacza, tylko się boi. I zwalcza. A przecież samo LGBT+ jest właśnie tylko skrótem od orientacji seksualnych i tożsamości płciowych. Tymczasem przedstawia się osoby LGBT+ jako zboczeńców, pedofilów i degeneratów. Byleby nie po prostu jako ludzi.

Olsztyn. Ponad setka osób na proteście przeciwko działaniom władzy wobec osób LGBT [ZDJĘCIA, WIDEO]
Olsztyn.com.pl, 10.08.2020 rok

Uczestnicy opowiadali swoje historie, związane z prześladowaniami. Głos zabrała również jedna z organizatorek protestu, Agata Szerszeniewicz.

Osoby LGBT słyszą wiele obraźliwych komentarzy na swój temat. Ja jestem określana jako ta obleśna, przez którą osoby LGBT mają gorzej. Bo gdybyśmy siedzieli cicho to już byśmy mieli równe prawa. Nieprawda! – powiedziała aktywistka.

”Samorządy chronią rodziny”. Prezydent Olsztyna wydał decyzję w sprawie wprowadzenia kontrowersyjnej Karty Praw Rodzin
Olsztyn.com.pl, 09.07.2020 rok

Cieszymy się, że prezydent odrzucił propozycję uchwalenia SKPR, szczególnie że apelowałyśmy o jej negatywne zaopiniowanie. Powody odrzucenia petycji nie pokrywają się z naszymi argumentami, ale zarówno dla nas, jak i mieszkańców miasta, dla których przestrzeganie praw człowieka jest wartością nadrzędną oraz dla których dobre imię naszego miasta Olsztyna jest istotne, inne powody niż nasze nie są przez nas uznawane za gorsze – powiedziała w rozmowie z nami działaczka i jedna z organizatorek Olsztyńskiego Marszu Równości, Agata Szerszeniewicz.
Wspomniała również o tym, że sprawa wprowadzenia SKPR w Olsztynie nie jest jeszcze przesądzona.
W odpowiedzi do nas Pan Prezydent słusznie zwrócił uwagę na to, że petycja wpłynęła również do radnych naszego miasta, które i którzy z pewnością odniosą się do niej w określonym trybie do otrzymanej petycji. Po wypowiedzi pana radnego Radosława Nojmana, przewodniczącego klubem Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Olsztynie, liczącego 6 osób, możemy domniemywać, że klub zamierza głosować za przyjęciem Samorządowej Karty Praw Rodzin. Musimy czekać i obserwować Radę Miasta Olsztyna. Już dzisiaj wszystkie osoby, których sprawa dotyczy, mogą zapytać radne i radnych o ich opinię – dodała działaczka.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8