Zachęcam do zapoznania się z moimi ulubionymi artykułami z moim udziałem. Bardzo dziękuję dziennikarkom i dziennikarzom za zadawanie mi pytań oraz odczytywanie infopressów. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu ze mną pod e-mailem: agata@szerszeniewicz.pl.

Strajk kobiet. Energia manifestacji, znów tysiące osób na ulicach Olsztyna
Wyborcza Olsztyn, 20.10.2020 rok

Tak, jak i w poprzednich „spacerach”, tak i w piątkowym najbardziej reprezentatywną grupą była młodzież. – Myślę, że teraz młodzi ludzie znacznie bardziej dostrzegają, że to co dzieje się w Polsce, dotyczy również ich – uważa Szerszeniewicz. I przypomina chociażby o protestach, do których doszło po tym, jak Przemysław Czarnek został nominowany na ministra edukacji.

Lewicowa działaczka odnosi się także do prawicowej Konfederacji, którą zgodnie z sondażami, wspierało wiele młodych osób. – Wiele osób poczuło żal do Konfederacji. Przekonali się, że wolność, o której mówi Krzysztof Bosak, to nie jest wolność. Ona kończy się tam, gdzie im pasuje, czyli na prawach kobiet – ocenia Szerszeniewicz.

Strajk kobiet. Księża z Warmii i Mazur zabrali głos ws. protestów Olsztyn.com.pl, 30.10.2020 rok

Także lewicowa działaczka Agata Szerszeniewicz zamieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym pokazała fragment rozmowy księdza Karola Misiewicza (obecnie jest w jednej z parafii w Nidzicy) z osobą prywatną (jej zdjęcie oraz imię i nazwisko zostały zamazane).

O wybór toczy się wojna, o wybór, który ludziom zabierają. Ja nie jestem za aborcją, ale to jest mój wybór, no właśnie mój wybór. Uważam, że każdy ma do tego prawo niezależnie od własnej decyzji, bo wszyscy i tak będziemy sądzenie za nasze wybory. Czyż nie dlatego Bóg dał nam wolną wolę? Abyśmy sami mogli decydować? – napisała osoba prywatna.

Polecam każdemu samobójcy porozdawać sznurki. Niech też mają wybór – odpowiedział ksiądz Karol Misiewicz.

Olsztynianie wyszli na ulicę w proteście przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego [ZDJĘCIA]
Olsztyn.com.pl, 24.10.2020 rok

Wczoraj sprzątali na oczach ludzi, chyba żeby ich sprowokować, bo nie widzę innego powodu – przyznała nam jedna z organizatorek wydarzenia, Agata Szerszeniewicz z partii Razem.
I dodała: – W naszym wydarzeniu na Facebooku jest, żeby przynosić (znicze – dop. red.) codziennie przez tydzień o każdej godzinie i w każdy dzień.

Olsztyn protestuje. Setki osób ze zniczami pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości
Wyborcza Olsztyn, 23.10.2020 rok

Agata Szerszeniewicz z Partii Razem mówi, że wielokrotnie przypomniała o formule akcji. – Miało to być przyjście, zapalenia znicza i rozejście się. Myślę, że gdy ludzie zobaczyli taką liczbę policjantów, mając w pamięci obrazy z Warszawy, to poczuli większą złość. Gdyby nie tyle policji, nie byłoby takiego tłumu – mówi działaczka.
Jednocześnie przekonuje, że olsztyńska policja zachowywała się wobec tłumu spokojnie. – Gdy zaczynało się robić gorąco, starałam się łagodzić sytuację. Jeden z mężczyzn, który zachowywał się prowokacyjnie, na moją prośbę oddalił się spod siedziby PiS – dodaje.

Agata Szerszeniewicz: Nie mówcie, że jesteśmy zarazą [ROZMOWA]
Gazeta Olsztyńska, 14.09.2020 rok

— Używanie wobec osób LGBT+ negatywnych zwrotów oraz próby ich odczłowieczania — np. definiowanie jako ideologii, a nie ludzi, ma na celu przedstawianie ich jako zagrożenie dla ogółu społeczności. Jest to prosty zabieg zdobywania swoich odbiorców poprzez ich zastraszanie. Boimy się tego co nieznane, a przy rażących brakach w np. standardzie prowadzenia edukacji seksualnej w Polsce, wciąż dla wielu osób temat orientacji seksualnych i tożsamości płciowych jest obcy. Nie ma jednego sposobu na odwrócenie tej sytuacji. Potrzebujemy wielu kampanii edukacyjnych, społecznych, demonstracji, marszy i innych działań, aby społeczeństwo mogło przekonać się, że osoby LGBT+ są między nami, na równi, a nie jako te gorsze, które demoralizują innych…

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8