Kontrowersje wokół budowy drogi S16. Lewica pyta ministrów o kontrolę nad inwestycją
Olsztyn.com.pl, 03.03.2020 r.

– Interpelacje posłanki są wynikiem jej współpracy z lokalnymi działaczami okręgu, którzy zaalarmowali ją o możliwych szkodliwych skutkach realizacji obecnego planu modernizacji drogi krajowej nr 16 na odcinku Mrągowo-Ełk oraz Ełk-Knyszyn – dodaje Agata Szerszeniewicz, członkini zarządu olsztyńskiego partii Lewica Razem.

„Olsztynianin Roku”. Oto nominowani, tytuł przyznają nasi czytelnicy
Wyborcza Olsztyn, 23.02.2020 r.

To był pierwszy marsz równości w Olsztynie. Odbył się w czerwcu 2019 r., ale przygotowania do niego trwały od niemal roku. Zaangażowało się w nie kilka grup społecznych, skupiających ludzi LGBT i rodziców dzieci nieheteronormatywnych, oraz organizacje polityczne. Jednak wszystko zaczęło się od czterech młodych kobiet: Agaty, Emilii, Katarzyny oraz Magdaleny. Cierpliwie tłumaczyły idee marszu, który miał się odbyć pod hasłem „Miłość i równość”. – Miłość, która nie dzieli, a łączy ze sobą grupy społeczne. Równość, która nie dopuszcza negowania i niezauważania istnienia i potrzeb osób LGBT, ale także kobiet, młodych i w sile wieku czy niepełnosprawnych – mówiła Agata Szerszeniewicz.

Lewica Razem alarmuje: Ksenofobiczny koncert w ostródzkim amfiteatrze
Gazeta Olsztyńska 27.01.2020 r.

– Dwa lata temu nasz okręg nagłośnił sprawę nazistowskiego koncertu w Ostródzie, który miał promować Adolfa Hitlera. Wydarzenie miało odbyć się w knajpie, której właściciel nie zdawał sobie sprawy, w jakim celu wynajmuje salę – mówi Agata Szerszeniewicz, członkini zarządu okręgu Partii Lewica Razem, który obejmuje województwo warmińsko-mazurskie – Dzisiaj ponownie wzywamy do odwołania koncertu, tym razem odbywającego się z udziałem miasta Ostróda i Centrum Kultury w Ostródzie w ostródzkim amfiteatrze. Uczestniczyć w nim mają wykonawcy, którzy w swoich utworach posługują się treściami rasistowskimi, nienawistnymi i homofobicznymi.

Maraton pisania listów z Amnesty International.
Możesz uratować młodego człowieka
Wyborcza Olsztyn, 28.11.2019 r.

W restauracji spotkania organizuje grupa Olsztyński Marsz Równości. Członkini grupy i działaczka z Partii Lewica Razem Agata Szerszeniewicz przypomina, że OMR przeciwstawia się wszelkiemu łamaniu praw człowieka, nie tylko dyskryminowaniu ze względu na orientację seksualną. – W tym roku będziemy pisały i pisali listy w obronie młodych osób, których właśnie prawa człowieka zostały złamane. 10 bohaterek i bohaterów albo w swoich państwach „znikło”, albo są w więzieniach, albo są prześladowani – mówi Szerszeniewicz.

Olsztynianie przeciw tureckiej inwazji na Kurdów [ZDJĘCIA] Olsztyn.com.pl, 20.10.2019 r.

Nasza akcja ma wymiar symboliczny i solidarnościowy. Chcemy pokazać, że mieszkanki i mieszkańcy regionu nie są obojętni na los niewinnych ofiar konfliktu – mówiła nam przed pikietą solidarnościową Agata Szerszeniewicz, działaczka olsztyńskiej lewicy.

Niezwykły kondukt żałobny przeszedł głównymi ulicami Olsztyna [ZDJĘCIA, WIDEO]
Olsztyn.com.pl, 29.09.2019 r.

Już teraz doświadczamy skutków niszczenia środowiska przez ludzi. To ostatni dzwonek, żeby działać! Naukowcy szacują, że do 2050 roku nasza planeta przestanie być przyjazna dla człowieka – mówiła przed wydarzeniem jedna z organizatorek, Agata Szerszeniewicz.

„Strefa wolna od LGBT”. Ktoś okleił drzwi organizacji pozarządowej w Olsztynie
Wyborcza Olsztyn, 07.08.2019 r.

Agata Szerszeniewicz, członkini partii Lewica Razem oraz jedna z głównych organizatorek Olsztyńskiego Marszu Równości, przekonana jest, że nie można dopuszczać do sytuacji, w których ktoś chce wyznaczać strefy wolne od LGBT. – To jawna dyskryminacja, szczucie, łamanie praw konstytucyjnych każdej i każdego z nas bez względu na orientację seksualne i co najgorsze, jest to zezwolenie na podział ludzi – komentuje działaczka. – Trwa festiwal propagandy przeciwko wszystkim, którzy nie są heteroseksualni, sprawni fizycznie, biali, religijni – konkluduje Szerszeniewicz. Przekonuje, że należy przeciwstawiać się dyskryminacyjnym postawom, bo „przyjdą po nas wszystkich”. – Wyciągajcie wnioski z historii, także Polski – apeluje lewicowa działaczka.

”Umarli” na plaży miejskiej, aby pokazać do czego prowadzi działalność człowieka [ZDJĘCIA]
Olsztyn.com.pl, 01.08.2019 r.

Myślę, że bazowanie na elektrowniach węglowych prowadzi do szybkiej zmiany klimatu. Łączy się to też z faktem, że wiele osób ma tzw. piece kopciuchy, które nie są wymieniane. Co prawda jest dofinansowanie na ich wymianę, ale trzeba mieć wkład własny. Ale największy problem widzę w tym, że wiele osób traktuje to w dalszym ciągu jako żart. Uważam, że trzeba edukować społeczeństwo. I zacząć wykorzystywać w większym stopniu energię wiatru czy słońca – dodała Agata Szerszeniewicz.

W Olsztynie pojawiły się klepsydry zapraszające na dziwny pogrzeb
Wyborcza Olsztyn, 01.08.2019 r.

– Katastrofa klimatyczna jest faktem. Musimy wspólnie i aktywnie działać przeciwko niszczeniu środowiska – przekonywała Agata Szerszeniewicz, członkini Lewicy Razem, współorganizatorka pierwszego Olsztyńskiego Marszu Równości, zaangażowana również w sierpniowe wydarzenie klimatyczne.

„Olsztyn przeciw przemocy”. Wiec po wydarzeniach w Białymstoku
Wyborcza Olsztyn, 25.07.2019 r.

Nikt nie ma prawa stosować wobec nas przemocy za to, jacy jesteśmy. A jesteśmy różni. Nasze poglądy są różne. Możemy się ze sobą nie zgadzać, ale musimy się szanować – przekonywała Agata Szerszeniewicz. Ze strony organizatorek Olsztyńskiego Marszu Równości pojawiła się obietnica zorganizowania w przyszłym roku kolejnego Marszu Równości w stolicy Warmii. Ale Agata Szerszeniewicz przypominała, że środowiskom LBGT i ich sympatykom można pomóc w bardzo prosty sposób – okazując solidarność. – Powiedzcie swoim znajomym, że uczestniczycie w wydarzeniach, które mają za cel walkę o równość. Zawsze reagujcie na hejt i nigdy, tak jak teraz, nie zgadzajcie się na przemoc! – zaapelowała.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8