I LO w Olsztynie drugą najbardziej tolerancyjną szkołą w Polsce. To aż jedna czy tylko jedna szkoła w Olsztynie?
Gazeta Olsztyńska, 14.06.2021 rok

Mieszkanki i mieszkańcy Olsztyna są różnorodni, tak, jak wielokulturowa jest historia naszego regionu — mówi Agata Szerszeniewicz z Olsztyńskiego Marszu Równości. — Nie wybieramy naszej orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, a już się z nimi rodzimy. To proste tak, jak w pełni zrozumiała jest potrzeba bezpieczeństwa i akceptacji. Wspierajmy młode osoby, które już na tak wczesnym etapie życia doświadczają nietoleracji. Bądźmy sojuszniczkami i sojusznikami wszystkich dyskryminowanych osób — kończy.

I LO w Olsztynie jedną z najbardziej przyjaznych szkół dla uczennic i uczniów LGBT+ w Polsce
Olsztyn.com.pl, 08.06.2021 rok

– Cieszę się, że dwie szkoły z naszego województwa są na tak wysokiej pozycji – mówi Agata Szerszeniewicz z Olsztyńskiego Marszu Równości. – Młode osoby LGBT+ potrzebują wsparcia w szkołach. To w nich spędzają wiele lat i powinny się czuć tam bezpiecznie.

Właśnie trwa spotkanie MOK-u „LGBT+ Olsztyn” [LIVE]
Gazeta Olsztyńska, 28.05.2021 rok

Agata Szerszeniewicz:
Realizacja marszu równości wydawała mi się bardzo realna. Masz równości w Olsztynie jest dla mnie ogromnym wydarzeniem, nie jest to wydarzenie przeznaczone tylko dla ludzi LGBT+, tylko dla każdej osoby, która może czuć się wykluczona.

Chcę patrzeć optymistycznie w przyszłość. Chcę walczyć o to, żeby młode osoby miały to czego ja nie miałam.

Jedna osoba, która chce działać w jakimś miejscu w celu poprawy życia osób LGBT+ to już dużo.

Jak się żyje osobom LGBT+ w Olsztynie? MOK zaprasza na spotkanie
Twój Kurier Olsztyński, 20.05.2021 rok

Rozmowę będzie można zobaczyć na kanale YouTube MOKOlsztyn, 28 maja o godz. 18:00. Jedną z prelegentek będzie Agata Szerszeniewicz z Olsztyńskiego Marszu Równości.

Polska najbardziej homofobicznym krajem w Unii Europejskiej
Gazeta Olsztyńska, 17.05.2021 rok

17 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Bifobii i Transfobii. Został ustanowiony na pamiątkę usunięcia 17 maja 1990 roku przez Światową Organizację Zdrowia homoseksualizmu z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Dzień ma na celu podnoszenie świadomość na temat homofobii, bifobii, transfobii oraz naruszeń praw osób LGBT.

To bardzo ważny dzień dla osób LGBT+. W czerwcu rozpocznie się Miesiąc Dumy. W Polsce i na świecie odbędzie się kilka wydarzeń w formie online. Olsztyński Marsz Równości będzie uczestniczył w kilku z nich, prosimy o śledzenie naszych mediów społecznościowych — zachęca Agata Szerszeniewicz z Olsztyńskiego Marszu Równości.

Agata Szerszeniewicz: Trzeba otwarcie wspierać osoby LGBT+
Gazeta Olsztyńska, 17.05.2021 rok

Co musiałoby się zmienić w Polsce, żeby osoby homoseksualne/transpłciowe mogły czuć się w kraju dobrze, swobodnie i komfortowo? — Trzeba tworzyć przeciwwagę dla narracji opartej na nienawiści względem nich. Należy otwarcie wspierać osoby LGBT+ – być ich sojuszniczkami i sojusznikami, nagłaśniać i potępiać ataki na nie, rozmawiać i edukować. Często wymaga to wyjścia poza strefę komfortu, odwagi, determinacji i ciągłego kształcenia się, ale warto. Na szali jest poczucie bezpieczeństwa i akceptacji — mówi Agata Szerszeniewicz.

Powiedz osobie LGBT+, że jest OK i, że nie zgadzasz się z jej dyskryminacją. Dziś, jutro i do końca świata [OPINIE]
Twój Kurier Olsztyński, 16.05.2021 rok

Uważam, że wcale nie ma to bezpośredniego związku z obywatelkami i obywatelami, a z brakiem dostępu do rzetelnej edukacji seksualnej, rządem opierającym swoją narrację na kreowaniu sztucznego wroga i zdobywaniu dzięki temu wyborczyń i wyborców (mówienie, że osoby LGBT+ nie są ludźmi a ideologią, popieranie stref anty-LGBT, nagonki) oraz osobami z Kościoła katolickiego w Polsce, które w sumie robią to samo co rząd (np. głoszą, że osoby LGBT+ są zarazą), czym tylko zniechęcają do siebie odbiorczynie i odbiorców.

Prawie narodowa akcja szczepionkowa [OPINIE]
Twój Kurier Olsztyński, 02.05.2021 rok

Przyznam szczerze, że ucieszyłam się widząc kolejkę do urzędu i jest to dla mnie jedyna kolejka, którą w czasie epidemii akceptuję – szczególnie po widoku stłoczonych ludzi w sklepach, gdzie podobno są limity osób. Jednocześnie jeśli ktoś byłby również chętny to ze szczepienia można skorzystać jeszcze dziś i w poniedziałek, w godzinach 08:00-16:00. Trzeba tylko mieć dzisiaj co najmniej 36 lat, a w jutro co najmniej 34 lata. Zaszczepić się mogą również osoby mające 30+ lat, ale tylko jeśli na początku roku zgłosiły chęć zaszczepienia poprzez formularz i dostały e-skierowanie.

Czego nauczył nas wójt Grunwaldu?
Gazeta Olsztyńska, 22.04.2021 rok

Sytuacja z wójtem gminy Grunwald jest bardzo złożona. Wójt nie tylko zrobił coś, co jest przemocą, czyli publicznie ujawnił czyjąś orientację seksualną (obecnie jest to bardzo niebezpieczne dla osób LGBT+ i może zakończyć się między innymi personalną nagonką, odrzuceniem przez znajomych i rodzinę, wyrzuceniem z domu, pobiciem, a nawet samobójstwem), ale również postawił chochoła, w którym każda osoba, która się z nim nie zgadza, jest jego wrogiem. Życie tak nie wygląda. Współpraca również.

Wójt Gminy Grunwald: przewodnicząca rady i radna mają córki lesbijki
Gazeta Olsztyńska, 18.04.2021 rok

Nigdy nie powinno dojść do sytuacji, w której orientacja seksualna i tożsamość płciowa jest wykorzystywana do oczerniania kogokolwiek, w tym rodziców osób LGBT+ — twierdzi Agata Szerszeniewicz z Olsztyńskiego Marszu Równości. — Rodzice, którzy akceptują swoje dzieci w związku z ich orientacją i tożsamością płciową to rzadkość. Z badań jasno wynika, że 88 proc. wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców, a 75 proc. przez swoje matki. Przekłada się to na sytuację, w której 70 proc. nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8